Katolikus hit- és erkölcstan tájékoztató anyagok

Tájékoztatás 2020. október 1-jétől életbe lépő hőmérsékletmérésről

Kedves Szülők!

A járványveszély egyre súlyosbodó alakulása miatt az Emberi Erőforrások Minisztériuma 2020. október 1-jétől minden köznevelési intézményben kötelezővé tette a belépés előtti hőmérsékletmérést. A hőmérőket megkaptuk, amelyekkel a tanulók és a dolgozók testhőmérsékletét mérnünk kell. Dokumentálni nem fogjuk a mért értékeket.
A mérést az ügyeletes tanárok végzik. A Szülők a mérőpontig maszkban elkísérhetik a tanulókat. A mérést a bejáratnál végezzük el. Ha egyszerre több tanuló érkezne, akkor a felső tagozatos tanulókat az udvari bejáratnál mérnénk. A gyakorlat majd az első néhány nap után kialakul.
A járási tisztifőorvos 37,8 fokban állapította meg a kritikus hőmérsékletet. Ha e feletti hőmérsékletet mérünk valakinél, akkor kis idő múlva újra mérünk. Ha ez a hőmérséklet többszöri mérés után is a kritikus pont felett van, a tanulót elkülönítjük a társaitól, s azonnal értesítjük a Szülőt.

Megértésüket köszönjük!

Somberek, 2020. 09. 30.

Kohlné Engert Klára

Szabályok bevezetése - 2020.09.03.

Kedves Szülők!

A járványveszély egyre fokozódik, ezért az iskoláktól is egyre több szabály betartását kérik.

Holnaptól kötelező lesz a tanulóknak és a pedagógusoknak a közösségi terekben és a folyosókon a szájmaszk viselése. Tantermekben nem kötelező, de megengedett. Kérjük, hogy minden tanuló hozzon magával szájmaszkot. Ez az intézkedés elsősorban azt a célt szolgálja, hogy csökkentsük a fertőzésveszélyt és elkerüljük az újbóli digitális oktatás bevezetését.

Október 1-jétől minden köznevelési intézményben érkezéskor kötelező lesz a testhőmérséklet mérése. A jogszabály szerint a szülő maszk viselése mellett a mérőpontig elkísérheti gyermekét.

Ha a hőmérőket az iskola október 1-je előtt megkapja, az ajánlás szerint tapasztalatszerzés céljából megkezdhetjük a méréseket.

Ezért kérjük minden tanulótól, hogy legkésőbb 7:30-ra érkezzen meg az iskolába.

Megértésüket köszönjük!

Iskolai eljárásrend a járványveszély ideje alatt

Vigyázzunk egymásra! - Iskolai eljárásrend a járványveszély ideje alatt

Intézkedési terv a 2020/2021. tanévre a köznevelési intézmények részére

Az Országos Rendőr-főkapitányság munkatársai által a gyermekek részére készített ajánlás

Mit tehetsz gyerekként járvány idején?

A Magyar Katolikus Egyház szülői tájékoztatója és szórólapja

Szülői tájékoztató 2020.03.01.

Tájékoztató a házi gyermekorvosi igazolás szabályozásáról

Tájékoztató a házi gyermekorvosi igazolás szabályozásáról 2020.02.12.