Néhány KEVE (Közlekedjünk együtt, vigyázzunk egymásra!) tanóra megtartása után azt gondoltuk, hogy hívunk egy vendéget, aki más szemmel tudja a gyerekekkel a közlekedést megláttatni, a közlekedési helyzeteket megbeszélni. Egyik tanítványunk édesapja, neve Móczó Tamás, -aki régebben körzeti megbízott volt községünkben,- szívesen vállalta ezt a feladatot.
Az első kérdése mindjárt az volt, hogy ki hogyan jár iskolába. Amikor a gyerekek ezt megválaszolták, megbeszélték a gyalogos, a kerékpáros közlekedés szabályait. Vendégünk felhívta a tanulók figyelmét arra, hogy nagyon kell vigyázniuk az útkereszteződéseknél, a beláthatatlan útszakaszoknál, valamint a nyitott kapuknál. A guruló labda veszélyeire is felhívta a figyelmüket, amelyek könnyen okozhatnak balesetet, ha nem elég óvatosak. Megbeszélték azt is, hogy csak olyan kerékpárral közlekedjenek, amelyeken a szükséges felszerelések megvannak. Javasolta a tanulóknak, hogy a somberekihez hasonló forgalmas úttesten ne kerékpározzanak! Közlekedjenek inkább a járdán! Kiemelte azt is, hogy az elektromos rollerek milyen veszélyesek, és hogy ne közlekedjenek velük!
Ezután a falusi és a városi közlekedés különbségeit szedték össze. Vendégünk hangsúlyozta, hogy városban csak a járdán közlekedjenek és csak a gyalogos átkelőhelyen menjenek át a túloldalra! A közlekedési lámpák színeit átismételték, valamint az átkelés előtti körültekintést is gyakorolták.
Vendégünk saját tapasztalatait így összegezte:
„A közlekedés nagyon veszélyes üzem!”
Köszönjük szépen Móczó Tamásnak a példákkal dúsított, izgalmas tanórát!
>>>KÉPEK<<<