Február 10-én a DADA program keretében újból a második osztályban járt Ernsztné Csáki Melinda rendőr főhadnagy, a Mohácsi Rendőrkapitányság bűnmegelőzési főelőadója. A foglalkozás témája a Szabály- jogszabály- törvény volt. Az óra mottója: „Jobb kétszer kérdezni, mint egyszer hibázni”. Szó esett a mindennapi életünket irányító és befolyásoló szabályokról. Ezek a családi életre, iskolai házirendre, közlekedésre, sportra, illemre vonatkozó szabályok voltak. A gyerekek egész órán figyeltek, jelentkeztek, és nagyon aktívan viselkedtek. A foglalkozás végén megmutatta a rendőrség által használt gumibotot, valamint a bilincset. A bilincset fel is próbálhatták a tanulók. A következő foglalkozásig az előzőhöz hasonlóan egy feladatlapot kaptak, mely az óra témájához kapcsolódó kérdéseket tartalmaz.

Az ötödik osztályban a foglalkozás témája „Baráti kapcsolatok” voltak. A tanulók a rendőr főhadnaggyal közösen megbeszélték, hogy milyen tulajdonságok alapján választunk barátot, mit várunk el, mit adhatunk társainknak. Beszélgettek az iskolai bántalmazásról, kirekesztésről, s megfogalmazták, hogy mindenkinek feladata tenni azért, hogy ilyet egy gyereknek se kelljen átélnie.

A foglalkozások nagyon érdekesek és tanulságosak voltak, már várjuk a következő alkalmat.

Hoffmann Ádámné osztályfőnök

Szauer Ádámné osztályfőnök