2019. december 16-án rendezték meg Mohácson a Játékos sportverseny körzeti döntőjét. A versenyt, mint minden évben idén is kemény előkészületi munka előzte meg.

A válogatót Dunaszekcsőn rendeztük, ahol közel 30 tanulóból választottuk ki azt a 18 gyermeket, aki a legjobban teljesített és a döntőn képviselheti iskolánkat. A csapat 11 sombereki és 7 dunaszekcsői tanulóból tevődött össze.

Ezután napi szinten folyt a gyakorlás, Erika tanár néni minden délelőtt szintentartó gyakorlást biztosított, délutánonként pedig hosszabb terjedelmű tréningeket tartottunk.

A helyszín eleinte felváltva a két iskola tornaterme volt, majd a vége felé már csak Sombereken edzettünk.

A verseny összetett és különleges akadálypályákból állt, de szerepeltek benne olyan játékok is, ahol két csapat egymás ellen küzd, mint a várfoglaló és a bombázó, végül, de nem utolsó sorban említeném a pók-és rákjárást, ami szintén erőt nem kímélő feladat.

Csapatunk nagyon lelkes és kitartó volt. Mindenki nagyon igyekezett és beleadott minden tőle telhetőt. Ez a teljesítmény most a 4. helyezéshez volt elegendő. Azt hiszem semmi ok az elkeseredésre, csalódottságra, hiszen tanulóink jól érezték magukat, küzdöttek, szurkoltak, fantasztikusan versenyeztek. Fáradtan, de óriási élménnyel tértek haza mindannyian.

A csapat tagjai:

Csiki Emiliána 4. osztály Bicskei Melissza 4. osztály
Emmert Liána 4. osztály Halász Szabina 2.osztály
Kaitz Kamilla 3. osztály Magos Mirella 2.osztály
Knofloch Balázs 3. osztály Mózes Maja 3.osztály
Kovács Dorka 3. osztály Perjési József Junior 2.osztály
Kovács Johanna 2. osztály Torba Csaba Kristóf 4.osztály
Kraft Ákos 4. osztály Zsigmond Valér Noel 3. osztály
Rittlinger Ábel 5. osztály
Sziebert Szeverin 3. osztály
Torma Mihály Krisztián 2. osztály

Gratulálunk és köszönjük, hogy képviselték iskolánkat!

Égi Veronika