2019. december 7-én a 3. osztályban megtartottuk a Medve témanapot. Ennek keretében két csoportban elkészítettünk két gondolati térképet. Az egyik csapat összeszedett mindent, amit tudott a medvéről: testfelépítéséről, élőhelyéről, szaporodásáról, táplálkozásáról. A másik csapat a mesék világában szedte össze a medvéket, azok barátait, ellenségeit, filmeket, olvasmányokat vele kapcsolatban. Majd bemutattuk, hogyan mozognak, és mit csinálnak.

Párokban gyűjtöttünk „ehető” medvéket: mackósajt, medvecukor, gumimaci stb.

Verseket olvastunk Tandori Dezsőtől érdekes medvékről. Rap stílusban próbáltuk előadni Fekete Vince: Medverapp verséből egy részletet, amin sokat nevettünk.

Megtudtuk, hogy Németországban található a világ legnagyobb maci gyűjteménye, közel 7000 darabból áll. Ennek legrégebbi darabja már 110 éves is elmúlt.

Végül a nap fénypontja következett. Bemutattuk egymásnak saját kis kedvenceinket. Ezekből kiállítást rendeztünk az iskolában magunk és mások nagy örömére. Nagyon kellemes hangulatban telt ez a nap.

„Jó, ha van egy medvéd,

Az legalább megvéd.