Rohan az idő….. Nem rég kezdtük el az iskolát, most pedig újra azon kaptuk magunkat, hogy itt a december és minden gyerek izgalommal várja a Mikulást. Iskolánkban ez a nap mindenkit lázba hozott. A kisebbeket a várakozás öröme és a Mikulással való találkozás, a nagyobbakat a szervezésben való aktív segítség foglalkoztatta. A suliban már reggeltől szóltak az ünnepi hangulatot árasztó zenék, a gyerekek legtöbbje Mikulás sapkát húzva jelent meg az órákon. A harmadik óra után kimentünk az udvarra, ahol megjelent a Mikulás is és a nyolcadikos „krampuszok” bíztattak mindenkit egy közös bemelegítésre, majd elkezdődött a várva-várt futás. Mindenki hősiesen teljesítette a távot. Sokan ügyesen végig futották a kijelölt távot, akadtak, akik kicsit meg-megálltak. Jutalmunk az volt, hogy a célban mindannyian kezet foghattunk, pacsizhattunk a Mikulással. A tantermekbe visszatérve az ajándékok sem maradhattak el. Mikulás bácsi és segítői az összes osztályterembe bementek és mindenki számára kiosztották az érdemei szerinti ajándékokat.

Köszönjük a nyolcadikos tanulók és osztályfőnökük, Timi néni kedves, barátságos közreműködését mellyel hozzájárultak a nap sikeréhez!

A Mikulásnak pedig megígértük, hogy jók leszünk és jövőre is nagyon fogjuk várni!

Hirth Judit