2019. június 14-én búcsúzott a Sombereki Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola az idei nyolcadikosaitól. A ballagás - a nagy hőség ellenére - igazán szépre, meghatóra sikeredett.
A 7. osztályos tanulók az osztályfőnökükkel sok munkát fektettek az igényes díszítésbe, hogy a ballagók jól érezzék magukat ezen a napon, hiszen ez a délután csak róluk szólt.
A 8. osztály a tantermében egy közös énekléssel nyitotta meg az ünnepséget, ahonnan a tanárihoz mentek énekelve. Ezután bejárták az iskolát, meglátogattak minden osztályt, hogy mindenkitől a saját tantermükben búcsúzzanak el.
A búcsúra az iskola udvarában került sor, ahol a ballagók versekkel, búcsúszöveggel és énekkel is készültek.
A ballagók műsora után Kohlné Engert Klára is elbúcsúzott az osztálytól. Beszédében felsorolta mindazt az élményt, amelyeket átéltek a gyerekek ezalatt a nyolc év alatt. Visszaemlékezett a kezdetekre, amikor a tanulók kis elsősként először léptek be az iskola kapuján.
Az igazgató asszony kiosztotta a dicséreteket a különböző versenyeken való részvételekért, kiemelkedő tanulmányi eredményekért, emellett minden 8. osztályos tanuló emléklapban részesült.
A Szózat elhangzása után minden ballagó szabadon engedhetett egy-egy lufit, amely jelképezi, hogy mi vár rájuk: az otthonuktól útnak indulnak, hogy szerencsét próbáljanak az életben.