7728 Somberek, Rákóczi Ferenc utca 21.
06 30 829 6138
siskola@altisk-somberek.edu.hu
X46.0804827 - Y18.6596983
Kedves Gyerekek!
 
Nyírőné Csibi Margit, Margit tanár néni ma, azaz 2019. április 1-jén utolsó napját tölti iskolánkban. Holnaptól nyugdíjba vonul. Ma itt az udvaron közösen köszönünk el Tőle! Szeretném Nektek felolvasni a tanár néni életútját, hogy tanulásban, kitartásban példaként állítsam Elétek!
 
Nyírőné Csibi Margit életútja
 
Nyírőné Csibi Margit 1959. május 23-án születetett. Szülei nagy hangsúlyt fektettek gyermekeik nevelésére, taníttatására.
Általános iskolai tanulmányait Palotabozsokon végezte, majd Pécsre ment középiskolába, ahol a Janus Pannonius Szakközépiskolában óvónői képesítést szerzett.
1977-től 1992-ig óvónőként dolgozott a sombereki és a véméndi óvodákban, ahol megmutatta, hogy mennyire szereti a gyerekeket.
 
Munka mellett szerezte meg 1982-ben a Kecskeméti Óvóképző Intézetben óvónői főiskolai diplomáját. Közben családot alapított. Két gyermeke van Árpád és Emese, és van egy unokája is, Éda. Róla mindig nagy szeretettel mesél.
Margit tanár néni mindig fontosnak tartotta, hogy tovább képezze magát.
 
1994-ben a Szekszárdi Illyés Gyula Pedagógiai Főiskolán általános iskolai tanítói oklevelet szerzett. 1994. szeptember 1-jén szülőfalujában, a Palotabozsoki Általános Iskolában helyezkedett el.
 
Kezdetben napközis nevelőként dolgozott, majd alsó tagozatos osztályfőnök, osztálytanító lett.
Számtalan kirándulás, verseny, tábor és iskolai műsor megszervezése fűződik a nevéhez. Később több tanítójelölt mentora lett. Még az utolsó hetekben is segítette Gligorovics Nikolettát, hogy jobb tanító váljon belőle.
A tanítói végzettség után 1999-ben történelem szakos tanári diplomát is szerzett a Szegedi József Attila Tudományegyetemen. Ettől kezdve a felső tagozatos gyerekek is élvezhették az élményekkel és módszertani sokszínűséggel megtervezett történelem órákat.
2007-ben a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Karán folytatta tanulmányait, és közoktatási vezető és pedagógus szakvizsgát szerzett.
 
A 2011-es év ismét változást hozott Nyírőné Csibi Margit életében. Megszűnt Palotabozsokon a felső tagozat.
2011. szeptember 1-jén a Sombereki Általános Iskola pedagógusa lett. 
Osztályfőnökként és szaktanárként is lelkiismeretesen, kitartóan, következetesen dolgozott. A tanulókhoz megértően, együttérzően fordult, s tisztességre, szorgalomra és kitartásra nevelte őket. Mindig nyugodtan, megfontoltan oldotta meg a felmerülő problémákat. Élményszerű történelem-, magyar óráit, osztály- és tanulmányi kirándulásait, Határtalanul kirándulásait a tanulók nem felejtik el.
 
Munkája kiemelkedő volt a tehetséggondozásban is. Tanítványai kiváló eredményeket értek el a különböző megmérettetéseken. A megyei olvasási-, a Zrínyi Ilona és Muskát matematika-, a Brodarics anyanyelvi-, a Herman Ottó természettudományi-, valamint a vers- és prózamondó versenyeken remekeltek tanítványai. Történelmi tantárgyi tudását is sikeresen adta át, hiszen a diákok a Megyei és Országos Honismereti Tanulmányi-, a Kálti Márk Országos Történelmi Levelező Versenyeken is előkelő helyet szereztek.
Évről-évre felkészítette tanítványait a Sebestyén Ádám Országos Székely Mesemondó Versenyre, ahonnan rendszeresen dobogós eredményekkel tértek haza.
 
Nyírőné Csibi Margit nemcsak az iskolai életben vállalt szerepet. 2009-től a Palotabozsoki Magyar Dalkör vezetőjeként a székely és felvidéki hagyományok ápolása a szívügyévé vált. Nevéhez fűződik az Országos Sebestyén Ádám Székely Mesemondó Verseny megszervezése is. Kitartó munkája tette lehetővé, hogy 2018-ban felújították Palotabozsokon a székely és felvidéki népcsoport emlékezetére állított kopjafát.
 
Közreműködésével, vagy irányításával számtalan kiállítás, falunapi program, gyereknap valósult meg.
Pedagógusi hivatását 40 évig a legmagasabb szakmai felkészültség mellett, szeretettel és kedvvel végezte, s sikeresen adta át a tanulóknak az egész életre szóló alapismereteket.
 
Kívánjuk, hogy az élete továbbra is ilyen tartalmas és értékes legyen!
 
Kedves Margitka!
 
Kívánunk Neked további jó egészséget, s a Jóisten vigyázza, óvja minden léptedet! Köszönjük, hogy tanítottál bennünket, hogy példát mutattál nekünk, egyszóval hogy megismerhettünk!
 
Úgysem mehetsz el, mert nyomot hagytál a tanítványaid, a kollégáid szívében!
 
Mindig visszavárunk!
Kohlné Engert Klára