Szeptember 18-án pályaorientációs nap keretében az alsó tagozatosok és az 5. osztályos tanulók üzemlátogatáson vettek részt. Az úti cél Csípőtelek, az ország legnagyobb és legmodernebb tehenészeti telepének megtekintése.

A telepen szeretettel várt már bennünket az állatorvos végzettségű, szarvasmarha – ágazat vezető dr. Hoffmann Dénes, iskolánk volt tanulója, a nyáron nyugdíjba vonult igazgató nénink fia. Először egy előadás keretében mutatta be a telep egyik fő helyszínét, a fejőházat. Mindenkinek felkeltette az érdeklődését a körhinta, amin a tehenek „utaznak” fejés közben. Érdekes videón keresztül pedig a többi tevékenységet is láthattuk, így a növénytermesztést és az állattenyésztést, azon belül a baromfi- és a sertéstenyésztést.

Ezt követte egy nagyon mulatságos pontja a napnak, amikor mindenki egy speciális védőruhába bújt. Egymást nagyon viccesnek láttuk, úgy néztünk ki, mint a szellemek. Ebben az öltözetben csodálhattuk meg az óriási tehénistállót és a nagyon aranyos kis borjakat. Sétánk végén egy ízletes pohár tej várt bennünket. Azután kedves beszélgetést követően minden diák egy kis ajándékkal és sok-sok élménnyel gazdagodva indult haza.

Skaliczki Benett Ádám
5. osztályos tanuló